LOT 68
A semiantique Baktiari rug, Persia. Large medallion design. Fine example. C. 1950–1960. 210×146 cm.
Condition Report:Minor wear at edges.
Category:Carpets & rugs
06 Feb 2023
Denmark, Aarhus
Category:Carpets & rugs
06 Feb 2023
Denmark, Aarhus