LOT 6046

ANTON OVERLAET (1720-1774)

Description EN
A varied lot of nine pen drawings in brown ink:
-Cone game. Oval. Signed and dated 'A. Overlaet ft. 1772'. Mounted on support.
60 x 76/ blade: 100 x 120 mm
-Taurus. Signed and dated 'A. Overlaet ft. 1769'. Mounted on carrier.
162 x 185 mm
-Tower by the water. Signed and dated 'A. Overlaet ft. 1771'. Mounted on support.
68 x 55/ sheet: 150 x 130 mm
-Pattern. Oval. Signed and dated 'A. Overlaet ft. Antv. 1771'. Mounted on support.
50 x 65/ 115 x 150 mm
-Mint. Round. Pair. Signed 'A. Overlaet ft.'. Mounted on carrier. Diam.: 20mm (x2)/ diam. blade: 60mm
-The conversation. Monogrammed. 70 x 90 mm
-Christ on the Cross. Inscribed 'Nobili calame depingebat A. Overlaet Antverpiae'. Page browned. 285 x 225 mm
-Portrait of Peter-Paul Rubens. Signed 'Petrus Paulus Rubbens pinxit. Anthoine Overlaet calamo delineavit'. Mounted on support. 180 x 135mm
Total: 9 copies.
Provenance: Antwerp, Eugène Van Herck and two also provenance Henri Schuermans (collection marks).

Beschrijving NL
Een gevarieerd lot van negen pentekeningen in bruine inkt:
-Kegelspel. Ovaal. Getekend en gedateerd 'A. Overlaet ft. 1772'. Gemonteerd op drager.
60 x 76/ blad: 100 x 120 mm
-Stier. Getekend en gedateerd 'A. Overlaet ft. 1769'. Gemonteerd op drager.
162 x 185 mm
-Toren bij het water. Getekend en gedateerd 'A. Overlaet ft. 1771'. Gemonteerd op drager.
68 x 55/ blad: 150 x 130 mm
-Patrijs. Ovaal. Getekend en gedateerd 'A. Overlaet ft. Antv. 1771'. Gemonteerd op drager.
50 x 65/ 115 x 150 mm
-Munt. Rond. Een paar. Getekend 'A. Overlaet ft.'. Gemonteerd op drager. Diam.: 20mm (x2)/ diam. blad: 60 mm
-Het gesprek. Gemonogrammeerd. 70 x 90 mm
-Christus aan het Kruis. Met opschrift 'Nobili calame depingebat A. Overlaet Antverpiae'. Blad gebruind. 285 x 225 mm
-Portret van Peter-Paul Rubens. Getekend 'Petrus Paulus Rubbens pinxit. Anthoine Overlaet calamo delineavit'. Gemonteerd op drager. 180 x 135mm
Tot.: 9 ex.
Herkomst: Antwerpen, Eugène Van Herck en twee tevens herkomst Henri Schuermans (collectiestempels).

Description FR
Un lot varié de neuf dessins à la plume à l'encre brune :
-Jeu de cône. Ovale. Signé et daté "A. Overlaet ft. 1772'. Monté sur support.
60 x 76/ lame : 100 x 120 mm
-Taureau. Signé et daté "A. Overlaet ft. 1769'. Monté sur support.
162 x 185 mm
-Une tour au bord de l'eau. Signé et daté "A. Overlaet ft. 1771'. Monté sur support.
68 x 55/ feuille : 150 x 130 mm
-Modèle. Ovale. Signé et daté "A. Overlaet ft. Antv. 1771'. Monté sur support.
50 x 65/ 115 x 150 mm
-Menthe. Ronde. Paire. Signé "A. Overlaet ft.'. Monté sur un support. Diam. : 20mm (x2)/ diam. lame : 60mm
-La conversation. Monogrammé. 70 x 90 mm
-Christ sur la Croix. Inscrit "Nobili calame depingebat A. Overlaet Antverpiae". Page brunie. 285 x 225 mm
-Portrait de Pierre-Paul Rubens. Signé "Petrus Paulus Rubbens pinxit". Anthoine Overlaet calamo delineavit'. Monté sur support. 180 x 135mm
Total : 9 exemplaires.
Provenance : Anvers, Eugène Van Herck et deux également provenance Henri Schuermans (marques de collection).

29 Sep 2021
Belgium, Antwerp

Description EN
60 x 76/ blade: 100 x 120 mm
162 x 185 mm
68 x 55/ sheet: 150 x 130 mm
50 x 65/ 115 x 150 mm
Total: 9 copies.

Beschrijving NL
60 x 76/ blad: 100 x 120 mm
162 x 185 mm
68 x 55/ blad: 150 x 130 mm
50 x 65/ 115 x 150 mm
Tot.: 9 ex.

Description FR
60 x 76/ lame : 100 x 120 mm
162 x 185 mm
50 x 65/ 115 x 150 mm
Total : 9 exemplaires.

29 Sep 2021
Belgium, Antwerp