LOT 6047

ANTON OVERLAET (1720-1774)

Description EN
A varied lot of seven pen drawings in brown ink:
-Singerie (after etching by Quirijn Boel (1620-1668) on a design by David II Teniers (1610-1690)). Signed 'A. Overlaet f. Antverpiae'. 113 x 170 mm, sheet: 150 x 195 mm
-Flute player. Signed and dated 'Calamo A. Overlaet Antv. 1764'. 65 x 55/ sheet: 175 x 130 mm
-Seated man, dressing a dog. Signed and dated 'Dessiné à la plume par Overlaet d'Anvers 1758'. 125 x 105 mm
-Sweeper. Signed and dated 'A. Overlaet ft. Antv. 1772'. 120 x 90/ sheet: 195 x 150 mm
-Boerendans. Signed 'A. Overlaet ft.' and inscription 'D. Teniers'. 55 x 65/ sheet: 95 x 105 mm
-War flute player (after design by Adam Van Noort). Signed 'Overlaet f.'. 155 x 120 mm
-Flute player with hat. Signed 'Overlaet ft.'. 95 x 80/ 158 x 120 mm

All mounted on supports.
Provenance: Antwerp, Eugène Van Herck (and three also Henri Schuermans (collection stamps))

We join:
-Anton Overlaet, attributable
Study for heads. Pen and ink. 128 x 170 mm
-Anonymous XVIII, Peasant Dance. A set of two pen drawings in Indian ink. 92 x 130 mm (x 2)
All mounted on supports.

Beschrijving NL
Een gevarieerd lot van zeven pentekeningen in bruine inkt:
-Singerie (naar ets van Quirijn Boel (1620-1668) op ontwerp van David II Teniers (1610-1690)). Getekend 'A. Overlaet f. Antverpiae'. 113 x 170 mm, blad: 150 x 195 mm
-Fluitspeler. Getekend en gedateerd 'Calamo A. Overlaet Antv. 1764'. 65 x 55/ blad: 175 x 130 mm
-Zittende man, hond dresserend. Getekend en gedateerd 'Dessiné à la plume par Overlaet d'Anvers 1758'. 125 x 105 mm
-Veger. Getekend en gedateerd 'A. Overlaet ft. Antv. 1772'. 120 x 90/ blad: 195 x 150 mm
-Boerendans. Getekend 'A. Overlaet ft.' en inscriptie 'D. Teniers'. 55 x 65/ blad: 95 x 105 mm
-Dwarsfluitspeler (naar ontwerp van Adam Van Noort). Getekend 'Overlaet f.'. 155 x 120 mm
-Fluitspeler met hoed. Getekend 'Overlaet ft.'. 95 x 80/ 158 x 120 mm

Alle gemonteerd op drager.
Herkomst: Antwerpen, Eugène Van Herck (en drie ook Henri Schuermans (collectiestempels))

Bijgevoegd:
-Anton Overlaet, toe te schrijven
Studie voor hoofden. Pen in Oostindische inkt. 128 x 170 mm
-Anoniem XVIII, Boerendans. Een lot van twee pentekeningen in Oostindische inkt. 92 x 130 mm (x 2)
Alle gemonteerd op drager.

Description FR
Un lot varié de sept dessins à la plume à l'encre brune :
-Singerie (d'après une gravure de Quirijn Boel (1620-1668) sur un dessin de David II Teniers (1610-1690)). Signé "A. Overlaet f. Antverpiae'. 113 x 170 mm, feuille : 150 x 195 mm
-Joueur de flûte. Signé et daté "Calamo A. Overlaet Antv. 1764". 65 x 55/ feuille : 175 x 130 mm
-Un homme âgé, habillant un chien. Signé et daté 'Dessiné à la plume par Overlaet d'Anvers 1758'. 125 x 105 mm
-Sweeper. Signé et daté "A. Overlaet ft. Antv. 1772'. 120 x 90/ feuille : 195 x 150 mm
-Boerendans. Signé "A. Overlaet ft." et inscription "D. Teniers. 55 x 65/ feuille : 95 x 105 mm
-Joueur de flûte de guerre (d'après un dessin d'Adam Van Noort). Signé "Overlaet f.". 155 x 120 mm
-Joueur de flûte avec un chapeau. Signé "Overlaet ft.". 95 x 80/ 158 x 120 mm

Tous montés sur des supports.
Provenance : Anvers, Eugène Van Herck (et trois également Henri Schuermans (timbres de collection))

Ci-joint :
-Anton Overlaet, attribuable
Étudier pour les têtes. Plume et encre. 128 x 170 mm
-Anonyme XVIII, Danse paysanne. Un ensemble de deux dessins à l'encre de Chine. 92 x 130 mm (x 2)
Tous montés sur des supports.

29 Sep 2021
Belgium, Antwerp

Description EN

All mounted on supports.

We join:
-Anton Overlaet, attributable
All mounted on supports.

Beschrijving NL

Alle gemonteerd op drager.

Bijgevoegd:
Alle gemonteerd op drager.

Description FR

Tous montés sur des supports.

Ci-joint :
-Anton Overlaet, attribuable
Tous montés sur des supports.

29 Sep 2021
Belgium, Antwerp