LOT 9

[ATLAS]. DOPPELMAIER (Jean Gabriel) & HOMANN (Jean-Baptiste).

Atlas céleste ». Nurenberg, Jean-Baptiste Homann, s. d. [circa 1730]. Grand in-folio, veau souple (reliure de l’époque).
Atlas composé de DIX-HUIT GRANDES CARTES AQUARELLÉES : • « Tabula Selenographica in qua Lunarium Macularum […] », • « Theoria Planetarum Primariorum […] », • « Phænomena motuum irregularium quos Planetæ inferiores Venus et Mercurius […] », • « Ephemerides Motuum Coelestium Geometricæ […] », • « Systema Solare et Planetarium […] », • « Motus in Coelo spirales quos Planetæ inferiores Venus et Mercurius […], • « Motus Planetarum Superiorum […] », • « Systema Mundi Tychonicum […] », • « Globi Coelestis in Tabulas planas redacti pars I [II, III, IV, V & VI] », • « Hemisphærium Coeli Australe in quo fixarum foca secundum Eclipticæ », • « Hemisphærium Coeli Boreale […] », • « Hemisphærium Coeli Australe in quo loca Stellarum fixarum secundum Æquatorem […] », • « Hemisphærium Coeli Boreale quo loca Stellarum fixarum secundum Æquatorem […] »

02 Jul 2022
France, Monaco

02 Jul 2022
France, Monaco