Adolf Born (1930-2016)
MRTVÉ DUŠE
Barevná litografie na papíře, 280x190 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou "aut. tisk", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "ABorn". Lit.: Nikolaj Vasiljevič Gogol: Mrtvé duše, Lidové nakladatelství Praha, 1979, ilustrace Adolf Born.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Adolf Born - český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Vystavoval po celém světě a získal řadu ocenění. Věnoval se především technikám litografie, suché jehly a leptu.
English Title:
Adolf Born (1930-2016)
English Description:
DEAD SOULS
Color lithograph on paper, 280x190 mm, marked lower left under the print in pencil "aut. tisk", signed lower right under the print in pencil "ABorn". Lit.: Nikolaj Vasiljevič Gogol: Mrtvé duše, Lidové nakladatelství Praha, 1979, illustrations by Adolf Born.
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Adolf Born (1930-2016)
Deutsch Description:
TOTE SEELEN
Farblithographie auf Papier, 280x190 mm, gez. links unten unter dem Druckbereich in Bleistift "aut. tisk", sign. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "ABorn". Lit.: Nikolai Wassiljewitsch Gogol: Tote Seelen, Volksverlag Prag, 1979, illustriert von Adolf Born.
Passepartout, gerahmt, verglast.
MRTVÉ DUŠE
English Title:
Adolf Born (1930-2016)
English Description:
DEAD SOULS
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Adolf Born (1930-2016)
Deutsch Description:
TOTE SEELEN