Adriena Šimotová - Připsáno
BEZ NÁZVU
1998
Perforovaný papír, 120x125 mm, dat. uprostřed dole tužkou 21. 11. 1998.
Rámováno, zaskleno.
Adriena Šimotová - česká malířka, grafička a sochařka. Upoutala na sebe pozornost svou svéráznou uměleckou technikou, která spočívá v mačkání, prořezávání a vrstvení papíru. Tímto vznikala díla s otisky dlaní, chodidel nebo celého těla. Po celý život se snažila vytvářet nové techniky a postupy a přispívala tím k oživení české výtvarné scény.
English Title:
Adriena Šimotová - attributed (1926-2014)
English Description:
UNTITLED
1998
Perforated paper, 120x125 mm, dated lower center in pencil 21. 11. 1998.
Framed, glazed.
Deutsch Title:
Adriena Šimotová - zugeschrieben (1926-2014)
Deutsch Description:
OHNE TITEL
1998
Perforiertes Papier, 120x125 mm, dat. in der Mitte unten in Bleistift 21. 11. 1998.
Gerahmt, verglast.
BEZ NÁZVU
1998
Rámováno, zaskleno.
English Title:
English Description:
UNTITLED
1998
Framed, glazed.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
OHNE TITEL
1998
Gerahmt, verglast.