LOT 0038

Alois Wachsman (1898-1942)

MĚSTSKÝ MOTIV
Akvarel na papíře, 330x420 mm, zn. vlevo dole razítkem z pozůstalosti Aloise Wachsmana s č. 156.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Alois Wachsman - český malíř, scénograf a architekt. Svá studia započal nejdříve na Českém vysokém učení technickém, poté pokračoval ve studiu architektury na AVU u Josefa Gočára. V jeho tvorbě lze nalézt vliv kubismu a surrealismu. Jeden ze spoluzakladatelů skupiny Devětsil, kterou však brzy opustil. Pravidelně se zúčastňoval výstav SVU Mánes.

English Title:
Alois Wachsman (1898-1942)

English Description:
AN URBAN MOTIF
Watercolor on paper, 330x420 mm, marked lower left with a stamp from the inheritance of Alois Wachsman with no. 156.
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:
Alois Wachsman (1898-1942)

Deutsch Description:
STADTMOTIV
Aquarell auf Papier, 330x420 mm, links unten Stempel aus Nachlass von Alois Wachsman mit Nr. 156.
Passepartout, gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

MĚSTSKÝ MOTIV

English Title:
Alois Wachsman (1898-1942)

English Description:
AN URBAN MOTIF
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:
Alois Wachsman (1898-1942)

Deutsch Description:
STADTMOTIV

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno