LOT 0011

Aloysius Bertrand (1807-1841)

KAŠPAR NOCI
1947
Vel. 12°, 191 s., č. Volně vloženy nerozřezané tiskové archy v papírové vazbě. Publikace ve výborném stavu bez skvrn a poničení. Papírová vazba lehce poznamenaná stářím. Titulní list tištěn v černé a modré barvě. Dílo obsahuje 8 sign. leptů od Václava Zykmunda. "Aloysius Bertrand Kašpar noci Brno MCMXLVII Edice Atlantis". Z francouzštiny přeložil Josef Heyduk, typograficky upravil Antonín Jero. Vydal roku 1947 Jan V. Pojer v Brně. Vydáno v 1500 výtiscích, z nichž je 400 číslovaných, tento výtisk má číslo 16. Vytiskla tiskárna Rovnost v Brně. Soubor básní, který je považován za klasiku francouzské poezie.
Aloysius Bertrand - francouzský básník a spisovatel.

English Title:
Aloysius Bertrand (1807-1841)

English Description:
KAŠPAR NOCI
1947
Book format 12°, 191 p., in Czech. Loose sheets in a paper cover. In an excellent condition. Paper cover slightly affected by age. Title page printed in black and blue. With 8 signed etchings by Václav Zykmund. "Aloysius Bertrand Kašpar noci Brno MCMXLVII Edice Atlantis". Translated by Josef Heyduk, edited by Antonín Jero. Issued in 1947 by Jan V. Pojer in Brno in 1500 copies, 400 of them are numbered, this copy has number 16. Printed in Rovnost in Brno. A collection of classical French poems.

Deutsch Title:
Aloysius Bertrand (1807-1841)

Deutsch Description:
GASPARD DE LA NUIT
1947
Buchformat 12°, 191 S., tschechisch. Ungeschnittene Druckbögen lose eingelegt im Papierumschlag. Publikation in ausgezeichnetem Zustand ohne Flecken und Schäden. Papiereinband mit leichten Altersschäden. Titelblatt gedruckt in Schwarz und Blau. Enthält 8 signierten Radierungen von Václav Zykmund. „Aloysius Bertrand Kašpar noci Brno MCMXLVII Edice Atlantis“. Aus Französisch übersetzt von Josef Heyduk, typographische Bearbeitung von Antonín Jero. Herausgegeben in 1947 Jan V. Pojer in Brünn. Herausgegeben in 1500 Abdrücken, 400 davon nummeriert, Nr. 16. Gedruckt von Druckerei Rovnost in Brünn. Satz Gedichten, der als Klassik der französischen Poesie gilt.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

KAŠPAR NOCI
1947

English Title:
Aloysius Bertrand (1807-1841)

English Description:
KAŠPAR NOCI
1947

Deutsch Title:
Aloysius Bertrand (1807-1841)

Deutsch Description:
GASPARD DE LA NUIT
1947

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno