LOT 5310783

Alvar Aalto. Et par spisestole, model 66 (2)

Alvar Aalto (1898-1976). Et par stole af formspændt birkefinér, sæderne med sort laminat. Fremstillet hos Artek, model 66. H. ca. 77,5, sædehøjde ca. 44 cm. Fremstår med brugsslitage og -mærker. (2)

30 Apr 2019
Denmark, Vejle

30 Apr 2019
Denmark, Vejle