Alvar Aalto Matbord "90A" Artek Finland 1900-tal
Bord i skiktlimmad och lackad björk med svart linoleumskiva Höjd: 71 cmDiamter: 100 cmKonditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar ------------------------------Alvar Aalto Dining table "90A" Artek Finland 20th centuryTable in layer-glued and lacquered birch with black linoleum topHeight: 71 cmDiameter: 100 cmCondition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks