Andréas Wargenbrant Skulptur Unicorn 2000-tal

Skulptör född: 1967 "Unicorn"Tillverkad av guldpatinerad brons.Brickmärkt: WNumrerad: 8/50Höjd: 47,5 cmVikt: ca 4,7 kgKonditionsrapport: Bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar-----------------------------Andréas Wargenbrant Sculpture Unicorn 21th centurySculptor born: 1967"Unicorn"Made of gold patinated bronze.Plate marked: WNumbered: 8/50 Height: 47,5 cmWeight: ca 4,7 kgCondition report: Use wear and marks, no other remarks

02 May 2024
Sweden, Umea

02 May 2024
Sweden, Umea