LOT 0137

Antonín Pelc (1895-1967)

FRANTIŠKÁNSKÁ ZAHRADA V PRAZE
1965
Tempera na papíře, 24x27 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "Antonín Pelc 1965". Rámováno, zaskleno.
Stav A.
Antonín Pelc - český malíř, karikaturista a ilustrátor. Vystudoval pražskou Akademii u prof. V. Bukovace a M. Pirnera. Během 2. světové války cestoval po světě a po návratu tvořil v duchu komunistické ideologie, stal se profesorem pražské Uměleckoprůmyslové školy a Akademie, získal titul národní umělec, státní cenu a řád práce.

English Title:
Antonín Pelc (1895-1967)

English Description:
THE FRANCISCAN GARDEN IN PRAGUE
1965
Tempera on paper, 24x27 cm (frame aperture), signed and dated lower left "Antonín Pelc 1965". Framed, glazed.
Condition A.

Deutsch Title:
Antonín Pelc (1895-1967)

Deutsch Description:
FRANZISKANERGARTEN IN PRAG
1965
Tempera auf Papier, 24x27 cm (Rahmenausschnitt), sign. und dat. links unten "Antonín Pelc 1965". Gerahmt, verglast.
Zustand A.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

FRANTIŠKÁNSKÁ ZAHRADA V PRAZE
1965
Stav A.

English Title:
Antonín Pelc (1895-1967)

English Description:
1965
Condition A.

Deutsch Title:
Antonín Pelc (1895-1967)

Deutsch Description:
FRANZISKANERGARTEN IN PRAG
1965
Zustand A.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno