LOT 207

(Antwerpen) Jacques Le Roy, Notitia marchionatus sacri Romani Imperii, hoc est urbis et agri Antverpiensis, oppidorum

Description EN
(Antwerp) Jacques Le Roy, Notitia marchionatus sacri Romani Imperii, hoc est urbis et agri Antverpiensis, oppidorum, dominiorum, monasteriorum, castellorumque sub eo, Amsterdam, apud Albertum Magnum, 1678. In-fol., engraved title, (1),504,(4) pp. Illustrated in front with 'schema metallorum', a fold-out map of Antwerp, Cathedral of Our Lady (after Wenzel Hollar), St.-L.-Michael's Abbey, Lesser Brothel and the city of Antwerp. Michielsabdij, Minderbroedersklooster (Neeffs after Fruytiers), map of the diocese of Antwerp and 55 views of castles Hooftvunder, Vennenburg, Berchem, Cantecroy, Wijnegem, Boechout, Altena, Wuustwezel, Groeninghen, Pluysegem, Lier, Anderstadt, Nazareth, Horst, Lier, Schoten (x2), Sevenberghen, Doggenhout etc. A little rust stained. Full leather binding with spine on six ribs.

The most important work of this famous 17th century historian Leroy and also the most personal (De Raadt, Jacques Le Roy, baron de Broechem, 1891, pp.86-87).

Beschrijving NL
(Antwerpen) Jacques Le Roy, Notitia marchionatus sacri Romani Imperii, hoc est urbis et agri Antverpiensis, oppidorum, dominiorum, monasteriorum, castellorumque sub eo, Amsterdam, apud Albertum Magnum, 1678. In-fol., gegraveerde titel, titel, (1),504,(4)pp. Vooraan geïllustreerd met 'schema metallorum', een uitslaande plattegrond van Antwerpen, O.-L.-Vrouwekathedraal (naar Wenzel Hollar), St.-Michielsabdij, Minderbroedersklooster (Neeffs naar Fruytiers), kaart van het bisdom Antwerpen en 55 zichten op kastelen Hooftvunder, Vennenburg, Berchem, Cantecroy, Wijnegem, Boechout, Altena, Wuustwezel, Groeninghen, Pluysegem, Lier, Anderstadt, Nazareth, Horst, Lier, Schoten (x2), Sevenberghen, Doggenhout etc. Een weinig roestvlekkig. Volle lederen band met rug op zes ribben.

Het belangrijkste werk van deze befaamde 17de-eeuwse historicus Leroy en ook het meest persoonlijke (De Raadt, Jacques Le Roy, baron de Broechem, 1891, pp.86-87).

Description FR
(Anvers) Jacques Le Roy, Notitia marchionatus sacri Romani Imperii, hoc est urbis et agri Antverpiensis, oppidorum, dominiorum, monasteriorum, castellorumque sub eo, Amsterdam, apud Albertum Magnum, 1678. In-fol., titre gravé, (1),504,(4) pp. Illustré au recto d'un "schema metallorum", d'un plan dépliant d'Anvers, de la cathédrale Notre-Dame (d'après Wenzel Hollar), de l'abbaye Saint-Lambert, du Petit Bordel et de la ville d'Anvers. Michielsabdij, Minderbroedersklooster (Neeffs après Fruytiers), carte du diocèse d'Anvers et 55 vues des châteaux Hooftvunder, Vennenburg, Berchem, Cantecroy, Wijnegem, Boechout, Altena, Wuustwezel, Groeninghen, Pluysegem, Lier, Anderstadt, Nazareth, Horst, Lier, Schoten (x2), Sevenberghen, Doggenhout etc. Un peu taché de rouille. Reliure en plein cuir avec dos à six nerfs.

L'œuvre la plus importante de ce célèbre historien du XVIIe siècle qu'est Leroy et aussi la plus personnelle (De Raadt, Jacques Le Roy, baron de Broechem, 1891, pp.86-87).

07 Oct 2021
Belgium, Antwerp

Description EN

Beschrijving NL

Description FR

07 Oct 2021
Belgium, Antwerp