Sold
Lot 157

Arman, Corneille, Fassianos

Arman (1928-2005). Kompostion. Färgetsning.Corneille (1922-2010). "L'Oiseau ivre de liberté". Färglitografi. Alexandre Fassianos (född 1935). Cyklist. Färglitografi. Samtliga signerade och numrerade 54/100. Bladstorlek ca 76 x 56 cm Ur sviten "Hommage aux Prix Nobel", 1976. Condition: Oramade. Corneille och Fassianos något gulnade efter tidigare... more