Armband
. 18K guld. Stefano Luchetta. Vicenza, 1960/70-tal. Bestående av en rad platta pansarlänkar. L ca 21 cm. Vikt ca 107 gram.A gold bracelet, by Stefano Luchetta. Vicenza 1960/70s.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Kristina Paulson François (1938-2022) och Georges François (1902-1981).
Därefter genom arv till nuvarande ägare.
View it on
Sale price
Estimate
Time, Location
Auction House
. 18K guld. Stefano Luchetta. Vicenza, 1960/70-tal. Bestående av en rad platta pansarlänkar. L ca 21 cm. Vikt ca 107 gram.A gold bracelet, by Stefano Luchetta. Vicenza 1960/70s.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Kristina Paulson François (1938-2022) och Georges François (1902-1981).
Därefter genom arv till nuvarande ägare.