Armband
. 18K vitguld med safirer och diamanter. 1990-tal. Bestående av stiliserade florala länkar med bladverk. Infattat med ovala fasettslipade safirer och ca 96 stycken åttkantslipade diamanter, ca 0,96 ctv (G-H/VS-SI). L ca 17 cm. Vikt ca 30 gram.A white gold, sapphire and diamond bracelet, ca. 1990s.
Condition: For condition report, please contact the department here.
View it on
Sale price
Estimate
Time, Location
Auction House
. 18K vitguld med safirer och diamanter. 1990-tal. Bestående av stiliserade florala länkar med bladverk. Infattat med ovala fasettslipade safirer och ca 96 stycken åttkantslipade diamanter, ca 0,96 ctv (G-H/VS-SI). L ca 17 cm. Vikt ca 30 gram.A white gold, sapphire and diamond bracelet, ca. 1990s.
Condition: For condition report, please contact the department here.