Augustin Mervart (1889-1968)
POTEMNĚLÝ BŘEZOVÝ HÁJ
1911
Olej na plátně, 88,5x83 cm, sign. a dat. vpravo dole "Aug. Mervart. 1911.". Rámováno.
Stav A.
Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě.
English Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
English Description:
BIRCH GROVE IN THE DARK
1911
Oil on canvas, 88,5x83 cm, signed and dated lower right "Aug. Mervart. 1911.". Framed.
Condition A.
Deutsch Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
Deutsch Description:
VERDUNKELTER BIRKENHAIN
1911
Öl auf Leinwand, 88,5x83 cm, sign. und dat. rechts unten "Aug. Mervart. 1911.". Gerahmt.
Zustand A.
POTEMNĚLÝ BŘEZOVÝ HÁJ
1911
Stav A.
English Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
English Description:
BIRCH GROVE IN THE DARK
1911
Condition A.
Deutsch Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
Deutsch Description:
VERDUNKELTER BIRKENHAIN
1911
Zustand A.