Augustin Mervart (1889-1968)
NA BLATECH
Olej na plátně, 92x88 cm, sign. vpravo dole "Aug. Mervart", na zadní straně opatřeno výstavním štítkem s katalogizačním číslem 144. Rámováno.
Stav restaurováno.
Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě.
English Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
English Description:
ON THE MOOR
Oil on canvas, 92x88 cm, signed lower right "Aug. Mervart", label with number 144 on the reverse. Framed.
Condition restored.
Deutsch Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
Deutsch Description:
BIRKEN AM TEICH
Öl auf Leinwand, 92x88 cm, sign. rechts unten "Aug. Mervart", verso Etikette mit Katalognummer 144. Gerahmt.
Zustand restauriert.
NA BLATECH
Stav restaurováno.
English Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
English Description:
ON THE MOOR
Condition restored.
Deutsch Title:
Augustin Mervart (1889-1968)
Deutsch Description:
BIRKEN AM TEICH
Zustand restauriert.