BEAULIEU, PAUL VANIER (1910-1996)
Description française:
BEAULIEU, Paul Vanier (1910-1996)
Bateau
Aquarelle
Signée et datée en bas à droite:
P.V. Beaulieu 70
Provenance:
Collection de M. C.B., Brossard, Québec
32x48cm - 12.5x19"
English Description
Boat
Watercolour
Signed and dated on the lower right:
P.V. Beaulieu 70
Provenance:
Collection of Mr. C.B., Brossard, Québec
32x48cm - 12.5x19"
Description française:
Bateau
Aquarelle
P.V. Beaulieu 70
Provenance:
32x48cm - 12.5x19"
English Description
Boat
Watercolour
P.V. Beaulieu 70
Provenance:
32x48cm - 12.5x19"