LOT 7
BIRDFEEDER, KINA YÜAN, 12/1300-TAL
Porslin med chingpai-liknande glasyr. D ca 6 cm, H ca 4 cm. Matt glasyr, möjligen sjöfynd.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona