LOT 149
BOJAN, KINA CA 1790-1820
Porslin med landskapsmotiv i kobolt. Höjd ca 15 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt ytslitage, fotring med mindre nagg.
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona