LOT 92
Bandskedar, två stycken
1800-talets första hälft, Hälsingland. En daterad 1836. Polykromt bemålade. H 14-17 cm.
Condition: Slitage. Smärre skador och lagningar. Retuscher.
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala