Berndt Friberg
Berndt Friberg (1899‑1981). Vas. Gustavsbergs studio 1960. Signerad med studiohanden och Friberg samt årsbokstav b. Stengods med harpälsglasyr i blå toner. H 28 cmA Berndt Friberg stoneware vase, Gustavsbergs studio 1960. Height 28 cm.
CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se