Berndt Friberg
Berndt Friberg (1899‑1981). Vas. Gustavsbergs studio 1965. Signerad med studiohanden och Friberg samt årsbokstav g. Stengods med harpälsglasyr i blågråa och gröna toner. H 25,5 cm.A Berndt Friberg stoneware vase, Gustavsbergs studio 1965. Height 25.5 cm.
CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se