Berndt Friberg
Berndt Friberg (1899‑1981). Vas. Gustavsbergs studio 1963. Signerad med studiohanden och Friberg samt årsbokstav E. Stengods med harpälsglasyr i beigeockra och ljusblå toner. H 40,5 cm.A Berndt Friberg stoneware vase, Gustavsbergs studio 1963. Height 40.5 cm.
CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se