Berndt Friberg
Berndt Friberg (1899‑1981). Vas. Gustavsbergs studio 1972. Signerad med studiohanden och Friberg samt årsbokstav N. Stengods med aniaraglasyr i turkost och blått. H 25,5 cm.A Berndt Friberg stoneware vase, Gustavsbergs studio 1972. Height 25.5 cm.
CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se