Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Unik 1900-tal

Konstnär född: 1938Skulptur av sandgjuten glasmassa i polykroma färger.Monterad på ställning av metall.Signerad: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique samt B. VallienTotalhöjd: Höjd glasskulptur: 30,5 cm.Konditionsrapport: Inga anmärkningar.----------------Bertil Vallien Kosta Boda Sculpture UniqueArtist born: 1938Sculpture of sand-cast glass mass in polychrome colours.Mounted on a metal stand.Signed: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique and B. VallienTotal height:Height of glass sculpture: 30.5 cm.Condition report: No remarks.

18 Apr 2024
Sweden, Umea

18 Apr 2024
Sweden, Umea