Bertil Vallien Skulptur Glas Kosta Boda 2000-tal
Glaskonstnär född: 1938Skulptur tillverkad av blåtonat glas med invändig figurapplikation.Signerad: B.Vallien Kosta Boda 7091008Höjd: 15,5 cmBredd: 11,5 cmKonditionsrapport: Inga anmärkningar-----------------------Bertil Vallien Sculpture Glass Kosta Boda from the 21th centuryGlass artist born: 1938Sculpture made of blue tinted glass with interior figure application.Signed: B.Vallien Kosta Boda 7091008Height: 15.5 cmWidth: 11.5 cmCondition report: No remarks