Bertil Vallien
Bertil Vallien född 1938. Skål. Kosta Boda 1990-tal. Unik. Signerad KOSTA BODA UNIK 305880561 B. Vallien samt signerad med Valliens signum. Dekor av figurer hållandes trädgrenar. Klarglas med blästrat underfång i rosa, gult, och blått. H 13,5 cm, L 19 cm.
CONDITION REPORT: Smärre bruksslitage och obetydliga repor.