LOT 487

Bilquin, Jean

Bilquin, Jean

D'HAEN, Christine Dodecaëder. Twaalf douzains. Gent Ergo Pers 1996 4to. Uitgeversomslag. Goed ex. Geïll. met een front. door J. Bilquin. Oplage van 60 door de auteur gesign. ex. Eén van de 12 proefdrukken voor de medewerkers en hun vrienden, genum. a-l (ex. "b"). Colofon gesign. door de auteur. Ref. Opac KBR. Bijgevoegd: 1. Brief van Reinhart Ergo (Ergo Pers) aan Christine D'haen, gedateerd Gent, 22 april 1996. 1 f., blauwe inkt op handgeschept papier, in het Nederlands. Over enige typografische aanpassingen aan de te verschijnen publicatie. Bijgevoegd 4 ff., waarop een voorlopig colofon en 4 illustraties van dodecaëders uit 18de-19de-eeuwse boeken. - 2. Walschap, Gerard - Fotokaart aan "lieve Stientje" [Christine D'haen]. Jaren '80? 14,5 x 10,5 cm, blauwe inkt op de achterkant van een Aziatische fotokaart. Ongedateerd. Kort bericht van Walschap (1898-1989) aan de dichteres Christine D'haen (1923-2009), waarin hij haar bedankt voor haar kaart en "vooral voor uw gunstige mening dat ik een psyche zou hebben". - 3. Fotokopie van een brief van Christine D'haen aan Gerard Walschap, Brugge 19.02.81. 1 p., orig. op papier van KANTL Gent. Zeer persoonlijke brief waarin de dichteres Walschap uitnodigt voor een babbel, na een zitting van KANTL. "Het is zo frustrerend om iedere keer naast U te zitten, en nooit te praten. [...] De scherpe blik waarmee U naar de mensen kijkt, en de tolerantie waarmee U oordeelt boeien mij". (4 stukken)

28 Apr 2023
Belgium, Brussels

Bilquin, Jean

28 Apr 2023
Belgium, Brussels