Books - Autographs, Books

Lot 19576 Books - Autographs, Books

Description

Benedek, Peter: Ungarischer Geigenbau (Violin Makers of Hungary): A Detailed Documentation of the 1995 Exhibition of Violins presented at the Stadtmuseum in Munich, Germany (Dokumentation der im Herbst 1995 im Münchener Stadtmuseum ausgestellten Instrumente). München, 1997. (Heichlinger Druckerei GmbH, Garching). 445 + [1] p. Kötetünk a magyarországi hegedűkészà tés több évszázados hagyománya elŠtt tiszteleg. A müncheni Stadtmuseumban 1995 Šszén bemutatott hangszertárlatot a kolozsvári születésű, kora ifjúságától Németországban tanuló hegedűkészà tŠmester, Peter Benedek (sz. 1947) rendezte. A kiállà táson a mindenkori Magyarországon született vagy ott működött hangszerépà tŠmesterek remekei szerepeltek, döntŠen a XIX. században és a XX. század elsŠfelében készült nevezetes hangszerek, képes dokumentációval kà sért katalógusunk a hangszerek adatait készà tŠik rövid életrajzi összefoglalói kà séretében adja közre. A német-angol nyelven készült kiadvány a történelmi kontextus kedvéért rövid országtörténetet közöl, majd a magyarországi hangszerkészà tés történetét is vázolja, kiemelt figyelemmel központi témájára, a hegedűkészà tés hazai történetére, az iskolaalapà tók és a hagyományfolytatók históriájára. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, szà nes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védŠborà tóban. Jó példány, ritka

04 May 2024
Hungary, Budapest

Description

04 May 2024
Hungary, Budapest