Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)

Porslinslampor i porslin med dekor av blomster i underglasyrblåttSockel / fot i trä och skärmar i textilFungerar vid testTotal höjd: 59 cmKonditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar--------------------------Table lamps Bojan Porcelain Japan 20th century (2 pcs)Porcelain lamps in porcelain with decoration of flowers in underglaze bluePlinth / foot in wood and screens in textileWorks when testedTotal height: 59 cmCondition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

02 May 2024
Sweden, Umea

02 May 2024
Sweden, Umea