Bordspendyl Henry Marc Paris, Frankrike 1800/1900-tal
Patinerad och bronserad metall, samt alabasterUrtavla med romerska siffror, dekor av sittande kvinnaHöjd: 30 cmLängd: 42 cmKonditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar-----------------------------Table pendulum Henry Marc Paris, France 19th/20th centuryPatinated and bronzed metal, as well as alabasterDial with Roman numerals, decoration of seated womanHeight: 30 cmLength: 42 cmCondition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks