Bordsur Henry Marc Paris, Frankrike 1800/1900-tal
Bordsur i Louis XV-stil i patinerad och bronserad metall, urtavla med romerska siffrorDekor av industrialismens/hantverkets geni med attributHöjd: 28 cmLängd: 40 cmKonditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar-----------------------------Table clock Henry Marc Paris, France 19th/20th centuryTable clock in Louis XV style in patinated and bronzed metal, dial with Roman numeralsDecor of the genius of industrialism/craft with attributesHeight: 28 cmLength: 40 cmCondition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks