LOT 5619370
Brillant-alliancering af 18 kt. urhodineret hvidguld, i alt ca. 0.77 ct
Brillant-alliancering af 18 kt. urhodineret hvidguld prydet med 22 brillantslebne diamanter hele vejen rundt, i alt ca. 0.77 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Vægt ca. 4 g. B. 0,31 cm. Ringstr. 51,5/16,4. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, utydeligt stemplet på siden.6,000
24 May 2020
Denmark, Vejle
24 May 2020
Denmark, Vejle