LOT 6101796

Bruno Mathsson lænestol. Model minister, betrukket med beige læder, monteret med stel af stål, drejefunktion. hæve/sænkefunktion samt hjul. H. 119 cm. Fremstår med brugsspor, patineret skind, slitage på armlæn, anløbninger på stel, hæve/sænkefunktion virker ikke.

26 Oct 2021
Denmark, Vejle

26 Oct 2021
Denmark, Vejle