CESALPINO Andrea.
Praxis universae artis medicae, generalium aeque, ac particularium humani corporis praeter naturam affectuum dignotionem, juditium & curam omnium uberrime complectens. Summo labore, et studio concinnata, & unum recenter in volumen coniecta. Trevise: R. Meietti, 1606.
In-8, 8 ff. et 715 pp. Reliure de maroquin rouge ancien, double filet doré en encadrement sur les plats dos à nerfs orné de caissons dorés.
Quelques mouillures claires.
Cachet de la Medical Society County of Kings Library.
Quelques mouillures claires.