LOT 346

(CHEVALIER) BOSSUET J. - Defensio declarationis celeberrimae, quam de potestate ecclesiastica sanxit clerus gallicanus [...] Nunc primum in lucem edita, summoque studio ad fidem autographi codicis exacta, LUXEMBURGI, André CHEVALIER, 1730, 2 volumes In-4, Portrait en médaillon de Bossuet en frontispice, belle qualité du papier, Reliure de l'époque plein veau, dos fleuronné doré à nerfs, ÉDITION ORIGINALE

25 Sep 2022
Luxembourg, Howald

25 Sep 2022
Luxembourg, Howald