LOT 11

[CLOCKS & WATCHES] – LOT of 28 mainly late 20th-cent. Dutch works, i.a. related to the history of Dutch watches.

Description

With (col.) ills. Various sizes, various bindings. – LOT of 26 mainly late 20th-cent. Dutch works, i.a. related to the history of time measurement & scientific instruments. With (fold.) (col.) plates & ills. Various sizes, various bindings. – Added: 6 late 20th-/ early 21st-cent. Dutch works related to the history of Dutch pipe organs & their makers.

Footnote

¶ Ad 1-2: All vols. ex bibliotheca ANTOON GAEMERS (1949-2020, Dutch horologist). ¶ Ad 1: Comprising i.a. J. BERINGEN, “Horloges van Nederlandse Uurwerkmakers, 1600-1800” (2012); C. PEETERS & J. SELDERS, “Horloges van Franse Uurwerkmakers, 1650-1920” (2014); J. SELDERS & C. PEETERS, “Horloges van Engelse Uurwerkmakers, 1670-1910” (2015); P.T.R. MESTROM, “Limburgse klokken en hun makers” (1997); J. VAN WITTELOOSTUIJN & R. MAAS, “Muziek uit stekels en gaten. Over mechanische muziekinstrumenten, Harfenuhren en andere speelklokken, maar in het bijzonder over de speeldoos [..]” (1984); A. LEHR, “De Geschiedenis van het Astronomisch Kunstuurwerk. Zijn techniek en muziek” (1981); R. MEIS, “Zakhorloges. Van halshorloge tot tourbillon. Vormgeving en techniek” (1981); C. SPIERDIJK, “Horloges en horlogemakers” (1973); C. SPIERDIJK, “Klokken en klokkenmakers. Zes eeuwen uurwerk, 1300-1900. Derde herziene druk” (1967) & M. ELZAS, “Het horloge in den loop der eeuwen” (Zutphen, W.J. Thieme & Cie, 1935. First edition). ¶ Ad 2: Comprising i.a. F.A. HOEFER, “Geschiedenis der Openbare Tijdaanwijzing, [..]. [Preface by P.J. Kaiser]” (Leiden, E.J. Brill, 1887. With 8 (fold.) lithogr. plates (dep. num. ills.). Spine dam.); “FERDINAND MELKERT Bruxelles [..]. Outils – Fournitures [..]. Werktuigen – Benoodigdheden, Machienen = Etalageartikelen. Etuis en Kartondoosjes voor Horlogiemakers en Goudsmeden. Zakhorlogiekettingen [..]” (ca. 1914. Rare trade-catalogue with price-list); E. HAVINGA [a.o.] [ed.], “Planetarium-boek Eise Eisinga [..]” (1928); B. BOLLE, “Barometers in beeld” (1983); A. LEHR, “De Geschiedenis van het Astronomisch Kunstuurwerk. Zijn techniek en muziek” (1981); D. VAN DEN HUL, “Klokkenkunst te Utrecht tot 1700 [..]” (1982); J. VAN WITTELOOSTUIJN & R. MAAS, “Muziek uit stekels en gaten. Over mechanische muziekinstrumenten, Harfenuhren en andere speelklokken, maar in het bijzonder over de speeldoos [..]” (1984); C. SPIERDIJK, “Horloges en horlogemakers” (1973) & A. LEHR, “Van paardebel tot speelklok. De geschiedenis van de klokgietkunst in de Lage Landen” (1971). ¶ Ad 1-2: Partly with small imperfections and/or traces of use.

27 Mar 2023
Netherlands, Hague

Description

Footnote

27 Mar 2023
Netherlands, Hague