Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Porträtt av kvinnaSignerad: CM Lindqvist Daterad: 1929Mått bildyta: 55 x 46 cmMått inklusive ram: 68 x 59 cmKonditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, färgsläpp (ca. 1 mm), inga övriga anmärkningar-----------------------------Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Oil on panelPortrait of womanSigned: CM LindqvistDated: 1929Image area dimensions: 55 x 46 cmDimensions including frame: 68 x 59 cmCondition report: Minor age-based wear, color fading (approx. 1 mm), no other remarks