LOT 6077731
Charles Eames. Softpad armstol, Model EA-208. Sæde og ryg med betræk af brunt læder, drejestel med firpasfod. Stel og armlæn af forkromet aluminium. H. 86, SH. 51, B. 57 cm. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsspor, slitage på læder.
30 Sep 2021
Denmark, Copenhagen
30 Sep 2021
Denmark, Copenhagen