Chopard 'Be Happy'. Dameur med rosa perlemorsskive og brillanter, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Chopard, model "Be Happy", i urkasse af sort plast, rosa perlemorsskive med romertal, datoangivelse ved 6" position, prydet med tre "løse" brillantslebne diamanter, optrækskrone og led prydet med cabochonslebne rosakvarts, plexiglas, monteret med original læderrem med senere forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 32 mm. Fremstår med brugsspor, bagkasse med kantskader på plast. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.4,800