Coffee table Albert furniture Tibro Soffbord Alberts möbler Tibro
ALBERT LARSSON, coffee table, 1960s, Albert's furniture factory Tibro, frame veneered in teak, stamped underneath and dated 1962, height about 55 cm, board dimensions about 65 x 139 cm
ALBERT LARSSON, soffbord, 1960-tal, Alberts möbelfabrik Tibro, stomme fanerad i teak, undertill stämplad och daterad 1962, höjd ca 55 cm, skivans mått ca 65 x 139 cm