LOT 35

DAVID HERRLIBERGER (1697-1777)

Handkolorerade etsningar, sju st. Ur boken "Zürcherische Ausruff-Bilder" (1748-1751). Största dagmått 10x10 cm. Foxing och gulnade blad. Ej examinerade ur ram.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.

08 Jun 2021
Sweden, Landskrona

08 Jun 2021
Sweden, Landskrona