LOT 57

DOOD VAN PRINS HENDRIK CASIMIR, stadhouder van Friesland

HISTORIEPENNIGEN - HISTORICAL MEDALS - DOOD VAN PRINS HENDRIK CASIMIR, stadhouder van Friesland 1696, by door D. Drapentier (Trapentier). Het naar rechts gewende borstbeeld van de prins. Op het schouderstuk de signatuur van de medailleur: D.T. Rondom HENR.(icus) CASIM.(ir) D.(ei) G.(ratia) PR.(inceps) NASS.(aviae) GVB.(ernator) HAER.(editarius) FRIS.(iae). Kz. het gekroonde wapen van Nassau Dietz, met het omschrift: INSIG.(nia) PR.(incipis) NASS.(aviae) ET VRB.(ium) FRIS.(iae). Boven het wapen een vrijheidshoed waaruit dubbele ketttingen die de wapens van de elf steden verbinden. De wapens van links naar rechts: Leeuwarden, Franeker, Dokkum, Staveren, Workum, Hindeloopen, IJlst, Sloten, Harlingen, Sneek en Bolsward.Eerste penning van het kleine type erepenning. Hendrik Casimir II is geboren in Den Haag op 18 januari 1657 en overleed in Leeuwarden op 25 maart 1696. Hij was de zoon van Willem Frederik van Nassau-Dietz en Albertine Agnes van Nassau en huwde op 16 november 1683 met Henriëtta Amalia, Prinses van Anhalt Dessau.23.05 g. RRRR. Haarlijntjes. Minieme onregelmatigheid aan de rand

20 Mar 2020
Netherlands, Amsterdam

20 Mar 2020
Netherlands, Amsterdam