Denne auktion er annulleret
Herrearmbåndsur fra Tudor, model Prince Oysterdate Ranger II, ref.nr.: 9101/01, cal. 2784, i urkasse af stål, forgyldt lynette, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med Rolex logo, plexiglas, monteret med original Oyster-lænke af stål, automatisk urværk. Ø. 38 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor, optrækskrone med mærker samt slidt gevind. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.