LOT 8* AR
Dia Azzawi, (Iraq, born 1939)
Saadi's Garden
Saadi's Garden
gouache on paper, framed
signed "Azzawi" and dated "1981", executed in 1981
60 x 88cm (23 5/8 x 34 5/8in).
Provenance:
Property from a private collection, UAE
24 Nov 2020
UK, London
Saadi's Garden
Saadi's Garden
gouache on paper, framed
Provenance:
24 Nov 2020
UK, London