LOT 0144

Eduard Wirth (1870-1935)

PLACHETNICE NA MOŘI
1931
Olej na plátně, 46,5x60,5 cm, sign. a dat. vpravo dole "E. Wirth 1931". Rámováno.
Stav A.
Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se s rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře a egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.

English Title:
Eduard Wirth (1870-1935)

English Description:
SAILING BOATS ON THE SEA
1931
Oil on canvas, 46,5x60,5 cm, signed and dated lower right "E. Wirth 1931". Framed.
Condition A.

Deutsch Title:
Eduard Wirth (1870-1935)

Deutsch Description:
SEGELSCHIFFE AUF SEE
1931
Öl auf Leinwand, 46,5x60,5 cm, sign. und dat. rechts unten "E. Wirth 1931". Gerahmt.
Zustand A.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

PLACHETNICE NA MOŘI
1931
Stav A.

English Title:
Eduard Wirth (1870-1935)

English Description:
SAILING BOATS ON THE SEA
1931
Condition A.

Deutsch Title:
Eduard Wirth (1870-1935)

Deutsch Description:
SEGELSCHIFFE AUF SEE
1931
Zustand A.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno