LOT 946
Modern Art & Design 656
Edvard Munch (Norway, 1863-1944)
"August Strindberg"
Signerad med blyerts, Litografi, 1896. Dedikation 'An Frau Foster Nietzche" i blyerts. État Woll IV utav V. Tryckt av Clot. Bildstorlek 50 x 37.5 cm, bladstorlek 63 x 43 cm (Kina).
"August Strindberg"