Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
Vas i grönglaserad keramik med reliefdekor av figurer. Märkt: Ekeby Höjd: 17 cm Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar --------------------------Einar Luterkort Vase Upsala Ekeby Ceramic 1930s Vase in green glazed ceramic with relief decor of figures.Marked: Ekeby Height: 17 cm Condition: Minor age-based wear, no other remarks